Sina-Mechanic

جدیدترین قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی 25 بهمن 91

جدیدترین قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی/ مگان 82 میلیون تومان


قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی تغییر چندانی نسبت به روز گذشته نداشته است. نمایندگی‌های فروش خودروسازان در پاسخ به دلیل عدم کاهش قیمت‌ها اظهار می‌کنند تا زمانیکه خودروسازان عرضه محصولات به صورت تحویل یک ماهه را آغاز نکنند قیمت‌ها کاهش نخواهد یافت.


به گزارش نامه، پیش از این کارشناسان و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار حذف تعرفه واردات خودروهای سبک برای متعادل شده بازار خودروهای داخلی شده بودند.

این کارشناسان معتقدند که تعرفه واردات خودرو باید در حد زیادی کاهش یابد تا از یک سو هزینه‌های واردات این محصول کاهش یافته و از سوی دیگر با رقابتی شدن بازار، خودروسازان مجبور به کاهش قیمت و افزایش کیفیت محصولات خود شوند.

در این زمینه یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از تعیین قیمت تجاری برای خودروهای داخلی گفته است: باندهای اقتصادی متصل به برخی خودروسازان نهایت بهره را از سپردن اختیار قیمت‌گذاری خودرو به خودروسازان می‌برند. قیمت تجاری خودرو به مفهوم به رسمیت شناختن بی‌ثباتی و نابسامانی ناشی از توقف یا کاهش عرضه خودرو توسط خودروسازان است.

سیدمحمد بیاتیان خاطرنشان کرده که اگر دولت بخواهد به فکر مصرف‌کنندگان، سلامت مردم، کاهش آلودگی هوا و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی باشد باید همزمان با سپردن اختیار قیمت‌گذاری به خودروسازان، تعرفه واردات خودروهای سبک را صفر کند.

بر اساس آنچه ایسنا گزارش داده است، قیمت فعلی خودروهای پرتیراژ داخلی به شرح زیر است:
نوع خودروقیمت بازار
سایپا 11119 میلیون
سایپا 131SL17 میلیون و 500 هزار
سایپا 131SX18 میلیون و 500 هزار
تیبا22 میلیون و500 هزار
تندر 90 پارس خودرو E238 میلیون
مگان82 میلیون
ماکسیما112 میلیون
206 صندوق‌دار V848 میلیون
206 صندوق‌دار V957 میلیون
تندر 90 ایران خودرو E237 میلیون
پژو پارس سال35 میلیون و 500 هزار
پژو 40526 میلیون